Michal Porubský

Michal Porubský

Po ukončení studia na SPŠ ve Zlíně šel Michal studovat do Brna na Fakultu Stavební VUT, kde si zvolil po dvou letech obor management ve stavebnictví, protože management jej přitahoval více než samotné projekty a stavebnictví. V daném oboru prošel několik zajímavých předmětů, např. oceňování staveb, rozpočtování nebo ekonomická efektivnost ve stavebnictví. Na toto (a podobné téma) udělal jak bakalářskou, tak diplomovou práci. Během studií chodil také na brigády do stavebních firem zabývajících se sportovními stavbami, revitalizací staveb i pozemními stavbami.

Po škole nastoupil do malé rodinné stavební firmy, kde působil necelé dva roky. V této firmě bylo jeho náplní práce celé spektrum činností od manuální práce na stavbách přes nákup materiálu až po tvorbu cenových nabídek a občas i vedení a řízení staveb. Vzhledem k jeho podnikatelskému myšlení a přístupu se záhy dostal až do společnosti J.I.P. pro firmy, kde působí na pozici Key Account Manager, resp. obchodník.

Jako firemní konzultant, interim nebo krizový manažer dokáže porozumět systému a stylu práce klientů. Jeho nejsilnější stránkou je stálý focus na zvyšování výkonu klientovy firmy. Díky svým obchodním zkušenostem dokáže vyhledávat nové obchodní příležitosti a motivovat odpovědné zaměstnance k aktivní práci s firemními zákazníky. Ve firmách asistuje při zavádění potřebných změn a dbá na jejich dodržování.